emilykate2006
emilykate2006
10-03-2020
Mathematics
contestada
4 shirts for $32.00
Rate=
Unit rate=
Respuesta :
JoyMark
JoyMark
10-03-2020
Answer:
$8
Step-by-step explanation:
Divide 32 and 4 which is 8.
So $8.00 for each shirt.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Although she faced much opposition, Alice Evans ___ the dairy industry in the 1920s to pasteurize milk. A. admonished B. assented C. dissented D. evo
Read this sentence: We have had a nest of starlings stuck in the flu of our chimney for quite some time now. Which of the words in this sentence is misspelled?
Which of these nations has the highest population density? country population square mile China 1,343,239,923
Culture is all the knowledge and values shared by a society, including changes brought about by technology. Which technology leads changes globally? Communicati
Italy captured Ethiopia to a. expand the Italian economy. b. get access to waterways. c. spread communism. d. provide an African base for the Italian army.
Even though they did not take place in the story, which of the following situations would fit the story of Beowulf thematically? a. Beowulf falls in love with a
Iron can rust when it is exposed to oxygen. What method could be used to prevent iron from rusting?
Which was a major issue that led the crimean war
Gina recently got a 10% raise on her salary. If Gina used to make $25 an hour, what is her new salary? $ per hour
Write the sentence as an equation. 373 plus the product of 169 and u is t Type a slash ( / ) if you want to use a division sign.