s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

The integer between 42 and 140
Identify the eight categories of developmental assets.
During cardiopulmonary resuscitation (cpr, it is important to place the compression hands over the sternal body but not over the xiphoid process so that _______
Describe two actions that Catherine the Great took to improve Russia.
Fill in the blank with the most appropriate emphatic possessive of the personal pronoun in parentheses. I do not understand why he likes __________ more ( you
can someone help me please
2. Describe the differences between the formal and informal justice systems. Is it fair to treat some offenders informally?
whats the meaning of evde
Patricia is riding a bus to her grandmother's, 66 miles away. On a map with a scale of 2 inches equals 12 miles, what is the distance between her house and her
Geologists cannot yet predict earthquakes because a. they have too much data. b. they can’t be sure when and where stress will be released along a fault. c. the