HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

What does Para mean in latin?
What property justifies the following statement?If 4x+6=20, then 4x=14.
What joints do we use when lifting weights?
Explain why ionic compounds are formed when a metal bonds with a nonmetal but covalent compounds are formed when two nonmetals bond.
What property justifies the following statement?If 4x+6=20, then 4x=14.
express the sum radical -25+ 2radical-9 as a monomial in term of i
Gravity and friction are two kinds ofa.inertiab.forcesc.massesd.gravity
What joints do we use when lifting weights?
find decimal notation. 0.6%=
What does Para mean in latin?