yukichanmanriqiez89
yukichanmanriqiez89 yukichanmanriqiez89
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

Six pounds of grapefruit costs 3.00. 5 pounds of apples costs 2.65

What is the cost per pound for each?

Respuesta :

abdulshameersafi
abdulshameersafi abdulshameersafi
  • 10-04-2020

Answer:

1. grapefruit cost 0,5

2. apples cost 0,53

Answer Link

Otras preguntas

In addition to local courts, the District of Columbia also has _____. a.a district courtB.a military commissionC.a tax courtD.a civilian tribunal
Scientists have been able to inject the fireflies lighting G into a tobacco plant allowing it to glow which type of organism is this tobacco plant
in a chemical reaction a reactant bonds to an enzyme at a region known as
Explain the importance of the chemical and physical properties of water that make it vital to life
Helpp PLZ ITS DUE Tomorrow helppp
DONT ANSWER IF YOU DONT KNOW...Which of the following will not have a focal point? A. convex lens B. concave mirror C. convex mirror D. concave lens
Write the sentence as an equation. v and 262 more is the same as u Type a slash ( / ) if you want to use a division sign.
what is the source of energy to power photosynthesis
How are enumerated powers, reserved, powers and concurrent powers similar to and different from another
what is an Acid? need help..