leahncole3038 leahncole3038
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie made buns and then sold them for $3 each. If Jamie spent $45 to make all the buns, how many buns need to be sold so that Jamie doesn't lose money?

Respuesta :

ronnymo ronnymo
  • 12-04-2020

Answer:

15

Step-by-step explanation:

45/3 = 15

Answer Link

Otras preguntas

It is important to allow a muscle group 48 hours to recover after targeted weight lifting. t/f
this sea is really a lake. black caspian dead mediterranean.
Before ruling on a case, a Supreme Court justice must consider precedent. dissent. opinion. defamation.
How does aerobic exercise help prevent cardiovascular diseases? A. It helps you burn more calories, which reduces plaque in the arteries, so that your heart be
Evaluate -1 - (-z) where z = -2
need help with this ​
which part of the atmosphere is the highest layer in which planes can fly?a.stratosphere b.thermosphere c.troposphere d.mesosphere​
Hey idk what 2+2 is
Ashley needs to memorize words on a vocabulary list for Latin class. She has memorized 48 of the words, which is two-thirds of the list. How many words are on t
Order from least to greatest: -2, 4, 2 3 , -6, 8 3