emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rob bought 12 cucumbrrd for 17.28 what is the cost of 1 cucumber

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 11-05-2020

Answer:

Each cucumber costs 1.44

Step-by-step explanation:

Take the cost of the cucumbers and divide by the number of cucumbers

17.28/12

1.44

Each cucumber costs 1.44

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Nelson is checking some of the school's sport balls to make sure they are in good shape and properly inflated. Use the table of recommended air pressures to
I don’t understand please help me
What type of poem is "Death of the Hired Man"? A. a lyric poem B. a narrative poem c. a pastoral poem
Can someone help me on these two questions?
tom paid $16 for 6 audio cassettes. Which proportion can be used to find the amount of money (m) he would pay for 9 audio cassettes
Multiply. 11 x 2 = Submit Is it 22
1. Look at yourself in the front of the spoon (the side where the food sits). What do you see? The you see the image
A Lil' Help PLs? Explain Implicit detail? (an example pls)?
Can you please explian how this would be right I'm not understanding at all
I have a 15ft x 36in (4.57m x 91 cm) pool and the mats i wanna buy are 20.5-in x 20.5-in. How many mats would i need to put under the pool?