cruz8373738
cruz8373738 cruz8373738
  • 11-06-2020
  • Mathematics
contestada

I need help is it $2.50?

I need help is it 250 class=

Respuesta :

JuniorF53
JuniorF53 JuniorF53
  • 11-06-2020

Answer:

it is 0.40

Step-by-step explanation:

2.00 divided by 5 = 0.40

Answer Link
sabahs sabahs
  • 12-06-2020

Answer: choice 3) 0.40$

Step-by-step explanation:

The question asks for the unit cost for each lemon

so you have to divide 2/5=0.4

Answer Link

Otras preguntas

Large farms in North America where enslaved workers were forced to grow crops were known as
Question 16 of 20 5.0 Points ________ of secondhand smoke can be harmful. A. Even low levels B. Only medium levels C. Only high levels D. Only B and C
list 3 examples of services that can be provided by home health care agencies
The _____ nerve connects to the heart and adjusts its speed according to the body's demands.
How many living veterans are there? a. 1 million b. 23 million c. 750,000
Write the product of 7 times 7 times 7 times 7 times 7 in exponential form! PLEASE HELP ME
Frances can complete 91 oil changes in 7 days.how many oil changes complete in 11 days
Industrial agriculture uses far more fossil fuels than sustainable agriculture. True False
Based on courtly love songs and heroic legends, which attribute was most important for a knight?
I need help writing my myth. I want it to be about Athena goddess of wisdom and how the first library was created. Please help me write a conflict and be specif