sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

according to the author, what were condition like in europe during the 800's
why did cieza de leon admire the inca road system
$12.95 dinner; 15% tip
Translate the statement into an equation:the difference of four times a number and eight is equal to twenty-three less than that number
If ice has a density of.92g/cm, what is the volume of 1.8 kilograms of ice?
How do you determine the y-intercept and the x-intercept in an algebraic equation? I'm trying to figure out how to tell which is which. I already know the rule;
An airplane cruises at 880km/h relative to the air. It is flying from Denver, Colorado, due west to Reno, Nevada, a distance of 1200km, and will then return. Th
how were mayan cities organized
Could someone help me solve the inequality? |x-18| > or = to 6
why is there so much nitrogen in the atmosphere