Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Write an explicit formula for a, start subscript, n, end subscripta n ​ , the n, start superscript, th, end superscriptn th term of the sequence 26, comma
If you had to choose between an extreme holiday and a relaxing spa getway ,which would you prefer and why?​​​​​​
The following equations represent the demand and supply for gasoline in the United States. Qs = 15P-7.50 QD= -5P + 62.50 Calculate the producer surplus in this
Which step would you take to find the product of 7 • 47 using the Distributive Property?
Which equation can be used to solve for x in the following diagram? 3x° 30° Choose 1 answer:
What amount of heat (in kJ) is required to convert 12.0 g of an unknown liquid (MM = 58.08 g/mol) at 15.8 °C to a gas at 143.2 °C? (specific heat capacity of li
if the ratio of adults to children in a movie theater is 3:2 if there are 1200 adults in the theater how many children are there
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!!
An advertiser goes to a printer and is charged $48 for 80 copies of one flyer and $64 for 207 copies of another flyer. The printer charges a fixed setup cost pl
We .....with our eyes.​