felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

A ton avis,pourquoi les jeunes souffrent-ils des troubles alimentaire   please give me your opinions in french I am actually struggling
Please i need major help. A bookstore sells 4 non fiction books for every 12 fiction books sold. A. What ratio of fiction books sold to non fiction books sold.
how would you say they (male) play volley ball in french
72+4-14d=36 i need to show my work... i dont get it
Describe an advantage of using dry ice to ship cardboard cartons of ice cream over long distances.
how do i factor the quadratic expression   4x^2-11x=3
What is the scientific notation for 568 billion?
72+4-14d=36 i need to show my work... i dont get it
Why did Stalin blockade Berlin? How did the United States respond, and what resulted?
What led to the rise of the New Left? How did the Vietnam War and the draft inflame the movement? What were its results?