karenheinz04 karenheinz04
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?

Respuesta :

fortniteplayertoes fortniteplayertoes
  • 10-09-2020
answer: 12.65

i could be wrong if i am i am so sorry
Answer Link
S0m31
S0m31 S0m31
  • 10-09-2020

Answer:

$25.30

I might be wrong also

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please explain how to find fractional notation from a decimal or percent? Example: 82.5% I convert to decimal 0.825 however I am having trouble with
what is the name of the country whose neighbors are brazil,bolivia and argentina
An airplane is carrying 150 passengers. This is 3/4 of its capacity. What is the capacity of the airplane?
Some folded mountains result from the collision of continental plates. a. True b. False
Macbeth explain to the hired murderers that they must keep his plan a secret because
what is a unconformity
The main character of a short story is properly called the
Did Montesquieu think a good way to make laws is for all the people to directly vote on them
round off 17.2 to one significant figure
One tank is filling at a rate of 5/8 gallon per 7/10 hour. A second tank is filling at a rate of 5/9 gallon per 2/3 hour. Which tank is filling faster? Why?