shelejheeiie shelejheeiie
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

A three-pack of sponges costs $3.21 what is the cost per sponge .

Respuesta :

jennyvaldovinos35
jennyvaldovinos35 jennyvaldovinos35
  • 10-09-2020

Answer:

Each sponge is $1.07.

Step-by-step explanation:

3.21 / 3 = 1.07

Answer Link
janiyacroft5 janiyacroft5
  • 10-09-2020

Answer:

So If three pack costs 3.21 you divide that number by three so 3.21 divied by three is 1.07

Answer Link

Otras preguntas

The circle below is centered at (10,4) and has a radius of 4. What it’s equation?
Before Sandy Cheeks finishes building the float for the spring Carnival, she has to make hundreds of paper flowers.
help ppppppppppppllllllllllllllllsssssssss
What do these graphs show
Which event initiated the space race between The United States and The Soviet Union?
how many vertices does a pyramid have​
Woese proposed a new classification system in 1990. What was different about his system?
Plz help me with this
Find the value of 9m/3^-2=9^-4
Hmmmmmm please help!