georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

Revulucion industrial por qué surgió en Inglaterra
Given that x/1 = 3y/8, find the ratio of : y
Please help I don’t understand
Assuming no interactions, the main effects analysis of a one-half fractional factorial experiment compared to a comparable full factorial experiment yields whic
Look at the image. pls help. pls pls pls pls!!1!1!!1!1!111
Assume an investor purchased a six-month t-bill with a $10 000 par value for $9,000 and sold it 90 days later discount for $9,100. What is the yield?
(-5,-12) find cot???????
which expression is equivalent to 4 start root 81/16 a^8 b^16 c^16?
The materials manager of a warehouse is given a new product line to manage with new inventory control procedures. Which of the following sequences of the COSO i
Johnny was riding in his mother’s car when another car hit them. Johnny was taken to the local hospital for treatment. The hospital sent the claim to the parent