makayla3115 makayla3115
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of markers costs $6.21. What is the unit price?​

Respuesta :

tierrereese08
tierrereese08 tierrereese08
  • 11-09-2020

Answer:

1.449275362

Step-by-step explanation:

Answer Link
Advent5647
Advent5647 Advent5647
  • 11-09-2020

Answer:

$0.69

Step-by-step explanation:

Step 1:

$6.21 ÷ 9

Answer:

$0.69

Hope This Helps :)

Answer Link

Otras preguntas

I need to make sure that A is correct…it’s between A and C…I think
-2 environment. Discuss the impact of environmental degradation on society.
6 greater than x is greater than 84
If f(5)=a, what is the value of a?
How can social activism help fight unemployment ?
If a = b and b = c, which statement must be true? А. - а = -с B. a = c C. c = a D. - ac SUBMIT
Use trigonometry please
PLEASE HELP ME SOMEONE! :( CORRECT ANSWER WILL BE BRAINLIST.
a rectangle is placed around a semicircle as shown below. the width of the rectangle is 2cm. find the area of the shaded region. use 3.14
2(n+5)=15 Please help me I’m really struggling