iheartzaria iheartzaria
  • 12-11-2014
  • Mathematics
contestada

In winter, the price of apples suddenly went up by $0.75 per pound. Sam bought 3 pounds of apples at the new price for a total of $5.88

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-11-2014
Original price of apples per pound is in the attachment below.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What percentage of hospitals offers emergency services?
Which number represents the kinetic energy of a 1.0 kg billiard ball that moves at 5.0 m/s? A. 5.0 J B. 6.5 J C. 10.0 J D. 12.5 J
which statement if it accurately describes a result of the invention of the printing press
The leader of a bicycle race is traveling with a constant velocity of +12.60 m/s and is 11.4 m ahead of the second-place cyclist. the second-place cyclist has a
Please help me! ASAP.
Convert the following decimal below into a rational number 0.1
evaluate the exponential function f(x)8^x+1
You buy a Lily and an African violet on the same day.You are instructed to water the Lily every fourth day and water the voilet every seventh day after taking t
What would you expect to happen if your blood sugar was 120 or 100
If B is be midpoint of AC, and AC = 8x - 20 find BC