ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

how to solve 4n²-3n-7=0
Prove that there is a positive integer that equals the sum of the positive integers not exceeding it. Is your proof constructive or nonconstructive :)
What does m and b stand for in y=mx+b?
WHAT ARE PLANKTONS HABITAT
Two fourth is _____________ pieces of the whole
Which biological molecule is associated with iron (Fe) ions? A. Histone B. Catalase C. Chlorophyll D. Hemoglobin E. RNA polymerase
an engineer is designing a parabolic arch. the arch must be 15 m high, and 6 m wide at the height of 8 m. Determine a quadratic function that satisfies these co
What's the answer too x+7/7x+35*x^2-3x-40/x-8
During the Victorian era, drinking water in London was?
seven tenths is_________pieces of the whole