prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this qustion.each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

Thelondonbrain
Thelondonbrain Thelondonbrain
  • 11-10-2020

Answer:

£131.88 or 13188 pence

Step-by-step explanation:

1 unit = 14p

942 units = 942 x 14

942 units = 13188p

£1 = 100p

13188 ÷ 100 = £131.88

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of w in the equation 1/2w + 7 = 2w - 2
What is produced during transcription? A. RNA molecules B. DNA molecules C. RNA polymerase D. proteins
what percent is equivalent to .41
whats the gcf of 48 and 78
What is the side length of 90,000 square miles and 216 square miles
A Richter Scale reading of 7 is how many times greater that a reading of 6? 2x 5x 10x 100x
Which statements are not accurate descriptions of hunter-gatherers? Choose all answers that are correct. a. They must move from place to place to follow animals
What has been the most significant effect of artistic development in New Mexico since world war 2? give two reasons to justify your answer.
Stage directions are read aloud on stage by characters. Please select the best answer from the choices provided T F
A person who starts a business to make a profit is a(n) A. civilian. B. stockholder. C. industrialist. D. entrepreneur. User: The most common kind of business