prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

What was the first 1 Attempt at conlonization in 1585?
If the absolute temperature of a gas is 600 K, the temperature in degrees Celsius is A. 705°C. B. 327°C. C. 873°C. D. 273°C.
Is y=x squared +2 a linear function
The ____ operator allows you to search for a range of values in one field.
These electromagnetic waves are the most energetic: A. X rays B. microwaves C. radio waves D. gamma rays When the frequency of an electromagnetic wave incre
how do different kinds of cells develop in an embryo
What is the verb in the sentence, Grandmothers are wonderful people
A mistake in reasoning is usually called _____. inference unum factum logic fallacy
mrs siino planted 24 flowers in her garden one- fourth of the flowers are viloet and one- thirdof the flowers are daises. the rest are roses. how many of each f
What is 4/12 as a unit fraction