Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

If product prices were stated in terms of marbles, then marbles would be functioning primarily as
Which of the following is not a way to represent the solution of the inequality 2(x + 1) greater than or equal to 20? (1 point) x greater than or equal to 9
What does this excerpt suggest about the effects of the emancipation proclamation? it also undermined slavery in the border states despite not being in effect
In the stomach, chyme is churned by peristalsis into the antrum, which contracts, reverses the flow, and allows more churning. because the pylorus is contracted
At outdoor Adventures Clothing Company, all items are marked up to maximize profit. Life preservers cost $23 to buy from the manufacturer. They sell for $35. Wh
how are important properties of mercury venus and mars different from important properties of earth?
Can someone explain why the answer to this problem is 4 and not 4x?
Why is the “The Yellow Wallpaper” set in only one place, a bedroom?
In which sentence do the subject and verb agree A.Nobody in the room,including me,know why I said that B.Ice and spring water had always been my favorite drink
Which is the graph of linear inequality 2x-3y<12 ?