alexisflores20082020
alexisflores20082020 alexisflores20082020
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The farmer's market is selling 3 pounds of onions for $2. Choose the equation that can
be used to find y, the price for 15 pounds of onions.

Respuesta :

UncoupledHorse5 UncoupledHorse5
  • 10-11-2020

Answer:

$9

Step-by-step explanation:

Answer Link
smittys3155
smittys3155 smittys3155
  • 10-11-2020

Answer:

15/3 x 2

Step-by-step explanation:

I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is the number of valence electrons in an atom of AL
what is the number of valence electrons in an atom of AL
Think about the work you completed in your reading role. Determine the ideas that would be most worthy to share in a literary discussion about The Watsons Go to
PLEASE HELP What is the area of the polygon below? A. 225 square units B. 140 square units C. 115 square units D. 170 square units
which of these judgments would the Koreans most likely make about the Japanese based on this excerpt? A. The Japanese unfairly limited Korean civil rights B.
How is the size of a planet related to the thickness of its atmosphere
Explain what it means when we say a substance is magnetic.
Haley is at the store buying some supplies for an art project. She decides to buy some colored pencils for $3.95 and a drawing tablet. The total cost of the sup
If John makes $20 an hour, how long will it take him to make $140? 120 hours 70 hours 7 hours 160 hours
I need help on 12, I don't know how to make that an expression! Thanks! Please explain!