camilaocadiz00
camilaocadiz00 camilaocadiz00
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 30 scented pencils costs $24.90. At this rate, what is the
cost of 1 pencil in dollars and cents?

Respuesta :

FelixEgg
FelixEgg FelixEgg
  • 10-11-2020

Answer:

.83 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Concentrated hydrochloric acid is made by pumping hydrogen chloride gas into distilled water. If concentrated HCl contains 439 g of HCl per liter, what is the m
Douglas invests money in two simple interest accounts. He invests three times as much in an account paying 14% as he does in an account paying 5%. If he earns $
PLEASEEEE ASAP Question: Mr. Jenkins deposited $1,250 into an account. He made no additional deposits or withdrawals. Mr. Jenkins earned 4.25% annual simple i
What life would be without 3rd amendment? 3rd amendment: soldiers shall not be quartered in people’s homes
How do I slove this 9= m -4
You can buy 12 cookies for $6. What is the unit rate for the cost of each cookie
The means of identifying an opportunity, understanding resource requirements, acquiring resources, planning, implementing, and harvesting is called a(n) ______.
What is the kinetic product obtained from the addition of 1 equivalent of HBr to 1,3-butadiene?
Read the excerpt from "Shakespeare's Sister and answer the question Next I think that you may object that in all this I have made too much of the importance of
madam C.J. walker's early life please answer i really need it