jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

11 and 12 please explain on 12
What is the absolute value of 6-3i
How many ways can you choose 4 CD from a stack of 8
Which of the following was a prominent issue during the 1860 election?
HELP ASAP PLEASE!!!! 1. A true market economy operates based on regulation, supply, and demand competition, supply, and demand regulation and production quot
What is a difference between the way law looks at forensic evidence and the way scientist look at the same evidence?
what does the word humbled mean
What is the name of the large artificial lake that was created by the awswan high dam project?
Which program provided jobs for millions of Americans including teachers, dentists, photographers, artists, and actors?
Two multiple choice questions.