pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer? Fjdidjfkffkdkdkfoofkfkfkfmfnfnfkgkgkgkgj
Keynes advanced the position that capitalism works best when
Need help‼️ please and thank you
which of the following would be the best heading for paragraph 7​
Jesus' triumphal entry into Jerusalem took place just before the Feast of Booths. True False
Which best explains why all equilateral triangles are similar
In which phases of mitosis is division of the nucleus completed
What effect does the use of Spanish in “When I was Puerto Rican” play in relation to the author’s purpose? “Te preguntó el Mr. Barone, you know, lo que quería
tu ________ hablar espanol. A) sabe B) sabes C) conoces D) conoce
You are given the parametric equations x=2cos(θ),y=sin(2θ).x=2cos⁡(θ),y=sin⁡(2θ). (a) list all of the points (x,y)(x,y) where the tangent line is horizontal. in