Pisogav4life
Pisogav4life Pisogav4life
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

The costs of different sizes of orange juice are showing in the table

The costs of different sizes of orange juice are showing in the table class=

Respuesta :

vrajshankhala vrajshankhala
  • 12-11-2020

Answer:

the first one is 0.08 second 0.06 third 0.04 fourth 0.035

Step-by-step explanation:

just divide total cost by amount

Answer Link
tynerjakarii tynerjakarii
  • 12-11-2020
The first one is 0.08 is correct
Answer Link

Otras preguntas

7.25 times 8 1/2= what?
What are some key words to use in writing and evaluation?
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
Is velocity related to momentum
Choose the right variant 1 This book will take to years to write. A. After two years I'll write this book B. In two years time I'll have written this book C . A
If a store credit account charges 1.5% interest each month, what is the APR?
Why are capillaries thin walled?
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
When this car moves forward by 180 cm, each wheel does one full turn. What is the diameter of the wheels to the nearest centimetre?
let f(x)=x^2 - 16. find f^-1(x).