jameeladagoat jameeladagoat
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Randy bought 6 candy bars for $7.20. What is the cost per candy bar? PLS HELP FAST IT IS WORTH 45 POINTS AND MY GRADE

Respuesta :

Dominic1021930
Dominic1021930 Dominic1021930
  • 12-11-2020

Answer:

$1.20 per candy bar

Step-by-step explanation:

7.2 ÷ 6 = 1.2

Answer Link

Otras preguntas

help I have a lot to do
Ginny has a sheet of plywood that 8s 4 feet by 8 feet. She wants to saw the plywood into pieces 1 foot high and 2 feet long for signs. Hiw many signs can she ma
The base of a box is a rectangle. The width of the box is half its length. The height of the box is 0.5m. Find the volume of the box if the area of the base is
Which of the following was the largest obstacle preventing unification of the Italian states? A. Different languages were spoken in different states. B. T
Can you help me with this ?
Graph the function f(x)=3/2x−4. Use the line tool and select two points to graph.
{3x+2y = -5 {4X-3y = -18
Escoge la mejor respuesta. Puedes hacer los deportes acuáticos en El Tigre. True or False
HELP!!!!!!PLZ!!!!!!!!!! soon thanks
What system is responsible for movement of bones and fluids throughout the body