divaparra014
divaparra014 divaparra014
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help plz someone help me plz ty

Help plz someone help me plz ty class=

Respuesta :

helpme2133 helpme2133
  • 12-11-2020

Answer: 18.75 for each girl

Step-by-step explanation:

First you take the unit rate 2.50 multiply by 5.

2.50 x 5 = 12.50

12.50 x 3 = 37.50

37.50 / 2 = 18.75

Answer Link

Otras preguntas

Soft drinks cost $1.89 and refills cost $0.25 each. With $3.80 to spend on the soft drink and refills, what is the maximum number of refills that you can get?
Please help with 5 H
what is the texture of a sandstone
Solve for y. 4y = 144 What is the answer? A −36 B −16 C 16 D 36
What is 8 divided by 1/4
What would you say is the principle means of characterization employed by the author
The Odyssey - Elpenor is an epic poem because it features a(n)
Which historical figure below was elected President of the Continental Congress that constructed and ratified the Constitution? George Washington Thomas Jeffer
(7+5)-2=(5+7)-2 What property is this??
What is Odysseus’ response when he hears the song? A. He is joyous and sings along with the bard. B. He is excited to hear songs of his warrior friends. C. He