ksuarez0019
ksuarez0019 ksuarez0019
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?

The unit price is $____ per scarf.

Respuesta :

natalie081208
natalie081208 natalie081208
  • 12-11-2020

Answer:

7.25 each or 7.00 if rounded

Step-by-step explanation:

Answer Link
Pelusita0429
Pelusita0429 Pelusita0429
  • 12-11-2020
Wow this is easy I think just do 8 times 65.25
Answer Link

Otras preguntas

The four terrestrial planets that have solid, rocky surfaces are A. Mars, Venus, Earth, and Jupiter. B. Mercury, Jupiter, Saturn, and Mars. C. Mercury, Venus
a rectangular prism is 11 3/5 meters long,9 meters long,12 1/2 meters high.what is the volume , in cubic meters of the prism?
how many time greater is 7000 than 700
HOW MANY LEGS DOES A TYPICAL SPIDER HAVE?
An analytical statement or survey of the main ideas to be discussed in a paper is called a(n) _____. introduction thesis statement topic sentence
The science for classifying and naming organisms is know as
Choose whether the statement is a fact or an opinion. Three plus three is equal to six.
why is cell theory a theory and not a law?
The greenhouse effect is the
what is the solution to the inequality??: 1 2 x + 8 ≤ 3