tendaddiellywo
tendaddiellywo tendaddiellywo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

If six orange cost 534 how much one orange cost

Respuesta :

highskye1
highskye1 highskye1
  • 12-10-2016
assuming you meant $5.34 the answer would be 0.84 cents per orange
Answer Link

Otras preguntas

Identify each of the following statements as being most similar to a hypothesis, a law, of a theory. explain your reasoning. (a) The pressure of a sample of gas
find the next term of the sequence 2.3,2.5,2.7,2.9,...A.2.5B.2.1C.3.5D.3.1​
A girls' choir is choosing a uniform for their concert. There are 7 options for the uniform's blouse and 10 skirt options. How many different uniforms can the g
Combine and simplify the following radical expresión.
If one vehicle is going 20 mph and another is going 60 mph, the one going 60 mph has __9____ times the force at impact as the one going 20 mph.
Which literary device does this passage most clearly show?
16. What effect does an unbalanced force have on an object?
Opera Corp. uses dollar-value LIFO method of computing its inventory cost. Data for the past three years is as follows: Year ended Inventory at Price De
Marie is a party planner who is helping a couple plan their wedding reception. Marie suggested 2 different reception locations and 5 different caterers. Marie a
Describe a problem you've solved or a problem you'd like to solve. It can be an intellectual challenge, a research query, an ethical dilemma - anything that is