kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

What is the appropriate protein portion for men? A. 2 palm portions B. 3 palm portions C. 2 cupped handfuls D. 3 cupped handfuls
X/5=15 Question 7 options: 20 3 75 10
How did business change from 1840 to 1900 and what effect did this change have on workers?
Who’s banquo in macbeth
Challenges youth could encounter while being a volunteer Please answer ASAP
Plz help ASAP I need to get this done
The country of South Africa is a ___ region? a. formal b. functional c. perceptual
A virus reproduces by dividing into two, and after a certain growth period, it divides into two again. As the virus continues to reproduce, it will continue to
The suffix that can indicate a change in cell structure is ____________________.
< III > This confirms that students who complete homework become better problem solvers. A Claim B Evidence C Reasoning