Tiee1 Tiee1
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for 2.56. What is the price per round of the grapes ?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 10-12-2020
2.56/3.2 = 0.8
Answer: $0.80 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How do you get a liquid to a gas?
Simplify the polynomial.1. 4a²b + 5 - 6a³b - 3a²b + 2a³b
multiple choice I realy need a help!!!!! 1) Eric lives in Aurora City.He read an article in his local newspaper about a proposed ordinance increasing the local
How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about
How did the Ancient Chinese preserve and prepare their bodies for the afterlife?
How can high temperature lead to death
How can high temperature lead to death
Why does a pregnant woman need more energy than a woman who isn't pregnant
What is 7/10 - 1/4 (fraction)
How does shadows change during the day