EnnyAB EnnyAB
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Eliza purchased 5 balls of yarn for $5.35 and 9 jars of glue for $3.45 each. What was the total cost? please round it to the nearest hundredth qwq

Respuesta :

ImafanofEDSHEERAN
ImafanofEDSHEERAN ImafanofEDSHEERAN
  • 10-12-2020

Step-by-step explanation:

8.8

Just add $5.35 and $3.45!

Answer Link

Otras preguntas

FOR OUR TREASURE FANS(TEUMES) A)what day did treasure debut? B) does Asahi like vegetables? yes no ~if your not sure about b then a hint where he says so is to
Kevin has 1,066 trading cards. Each album holds 26 cards. How many albums does Kevin need to hold all his cards?
HELP HELP ME PLEASEEEEEEE
Which of the following was a negative consequence of trade routes across Asia, Europe, and Africa? Many wars were fought to gain control of trade routes. Diseas
Why was slave labor used in English colonies in the New World
Send me a image of frisk from undertale with a mohawk​
Please answer number 20 with work!
What type of government does Portugal have?
Are most elements metals, nonmetals, or metalloids?
1 point 7. An earthquake occurred in California at 12:06pm. A seismic station recorded the first P-wave at 12:12pm. How far away is the seismic station from the