saturnVr
saturnVr saturnVr
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

If belle buys 6 apples for $18 how much is one apple

Respuesta :

sammancools716 sammancools716
  • 10-12-2020

Answer:

3 Dollars

Step-by-step explanation:

18/6 = 3

Answer Link
laisha997 laisha997
  • 10-12-2020
The answer is $3, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

downhill skiing burns about 600 calories per hour. How many calories will you burn if you downhill ski for 3.5 hours?
You should use a _______ conjunction to introduce an adverbial clause. A. plural B. correlative C. coordinating D. subordinating
HELP!!!!! Simplify and determine the coefficient of (- x)(3y)(-2x).
the eighth amendment, "prohibition," was reversed by the
Of all the species in the world 4, out of every 5 are insects. What percentage of species are insects
Which of these is a living prokaryotic cell? a.)Virus b.)bacteria c.) amoeba d.) paramecium
You should use a _______ conjunction to introduce an adverbial clause. A. plural B. correlative C. coordinating D. subordinating
Why do negative reciprocals always have a product of -1?
what is the mean of Jane's quiz scores; 82,64,73,91,85
The mean of a set of five whole numbers is the same as the median which is equal to the mode which is equal to the range which equals 4 what is the value of the