iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose the equation below whose axis of symmetry is x = 0. y = x2 + 2x y = x2 − 16x + 58 y = x2 + 2 y = x2 − 4x + 2
Triangle LMN has been dilated to form triangle L'M'N'. What is the least amount of information needed to determine if the two triangles are similar? Segments
2÷8-x=24 how do I find answer
One number is 12 more than another number. the sum of the two numbers is 70. what are the two numbers
Which is an indication that a man might be choking
Mrs. nieto always takes the time to make lessons meaningful for her students. she doesn't ask them to memorize lists of information without giving her students
what type of reaction is photosynthesis, the process where carbon dioxide combines with water to form glucose in the presence of sunlight?
What is your perspective about"Every man is composed of body and soul which means every man is dualistic?"
Find the slopePlz help this is due tommorro
"She saw me sleeping." Which parts of speech is "sleeping" in this sentence??