genesismarrero09
genesismarrero09 genesismarrero09
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these snacks?


$379.50


$14.45


$37.95


$6.90

Respuesta :

camerondumm321
camerondumm321 camerondumm321
  • 10-12-2020

Answer:

Your Answer would be C: $37.95

Step-by-step explanation:

Take 3.45 Multiply by 11 And get your answer

Answer Link
dodsons794
dodsons794 dodsons794
  • 10-12-2020

Denise spends $37.95 dollars on snacks.

To get my answer I did 3.45 times 11 to get the correct answer of $37.95

Answer Link

Otras preguntas

Imagine that you are the new human resources manager for a small hotel, and you plan to conduct an evaluation to determine the social behavior and work ethics o
Help due soon!!!!! If the equation (x+10)x=0 is true, which statement is also true according to the zero product property? Group of answer choices only x=0 eit
Can someone please help me with math.
How did British colonialism led to resentment among the Nigerian people?
What is the function as to how it’s graph is related to the parent function f(x)=3squared
from 2005 to 2015, a population of lions decreased by 2% annualy. there were 1500 of this population of likns in 2005. how many lions wew left by 2015
Find the exact area of each circle
Show the work for 3-(-4)
HELP ASAP!! - Natalie is working two summer jobs, making $7 per hour babysitting and making $11 per hour clearing tables. In a given week, she can work a maximu
I need this please help me