mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

Y is the midpoint of XZ. If XZ= 8x-2 and YZ= 2x+1 ,find x
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was _______.
Which was the major reason for the creation of corporations?
Plz help me with #23 and #41
Question is in the picture.
The fat in adipose cells is broken down into fatty acids. Which pathway is involved in this process? a:A catabolic pathway b:An anabolic pathway c:Catabolic a
who was called the “shakespeare of harlem” during the harlem renaissance?
what is the quotient of 12 divided by 3624
Anita bought 51 tubers of yam at 3 for 10.00 Ghana cedis.if she sold them and made a loss of 40%, how much did she sell each tuber of yam?
The question is : these are the steps that you should follow when taking a reading test. Which one is the first step ? a) decide if the question is detailed o