christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

wt are the difference between cash discount and trade discount?any entry need to be made?
When you take your mind off the driving, you are: increasing your risk. reducing your risk. not changing your level of risk. driving safely?
Who can please help me for real no joke?
9, A well-developed paragraph consists of a topic sentence, supporting details, and a A. summary of the points discussed in the paragraph. B. restatement of the
I was so proud of ______ when I ran a mile in under six minutes. Which best fits in the blank? itself yourself myself herself
Use the equation 2,401 = 76 – 2x. What power of 7 is 2,401? 3 4 5
what is the complement of 82 degrees
6. Social Security is a federal program created in 1965 to provide a financial safety net to older Americans. True False 7. The ability to set attainable goals
When you look into a clear pond, a fish may appear to be in a different position than it actually is. what is this caused by?
how many lines of symmetry does this figure have? click to see figure