myleigh142
myleigh142 myleigh142
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the Unit Rate: Allison bought 6 pounds of bananas for $10.50.

Respuesta :

BG227192
BG227192 BG227192
  • 11-12-2020

Answer:

25.3

Step-by-step explanation:

Answer Link
ryleeporter48 ryleeporter48
  • 11-12-2020
every pound is $1.75
10.50/6= 1.75
Answer Link

Otras preguntas

is a lack of cultural diversity in healthcare harming our patients? please hurry ! ​
Find the median of each set of data. 12, 8, 6, 4, 10,1 6,3,5, 11, 2, 9,5,0 30, 16, 49, 25
Which of the following choices is the most important to do before starting an exercise program? A:see your doctor B:talk to your friends for advice C:lift some
what is 1+2(x+2) ? I don't know.​
Compare these two cells. Plant and animal and identify the difference and similarities. WITH EXPLANATION
Need help on my math!!!!!!!
Cervetti Corporation has two major business segments-East and West. In July, the East business segment had sales revenues of $390,000, variable expenses of $210
What European country colonized Indochina (Vietnam)?
60 POINTS Write a story about this photo so far I have written.. ( I WANT IT TO BE BASED ON A MYSTERIOUS MESSAGE SHE HAS RECIEVED) speak in first person It was
Two solutions of salt water contain 0.1% and 0.22% salt respectively. A lab technician wants to make 1 liter of solution which contains 0.13% salt. How much of