shesaidjackson shesaidjackson
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Leo is adding gravel to the edge of the driveway. He orders 6 bags of gravel for $252. How much would it cost if leo orders 8 bags of gravel?

Respuesta :

gulnora85
gulnora85 gulnora85
  • 16-12-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An example of a fixed expense is _____. A. movie night B. rent C. gas for a trip to the beach D. jeans
What percentage of the blocks is shaded in the picture?
A(n) ____ is a named collection of data that exists on a storage medium.
Which of the following reasons were why General Eisenhower was worried about setting the date to launch the invasion of Normandy? a. The troops weren't ready.
The state, where Jonathan lives, has a five percent income tax. jonathan told Megan that he had to pay the state $1035 in taxes this year. How much did Jonathan
A smaller type of memory slot typically used for laptops
Why did george Washington oppose political parties
How does the yeti crabs diet work as an adaptation for their environment?
It takes Sam 2/5 hours to walk 5/6 mile park loop. What is Sam's unit rate, in miles per hour? (another question) The label on a 2 1/4 pound bag of tulip seeds
Can someone help me ?