mayrigarcia781
mayrigarcia781 mayrigarcia781
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy two cans of pinapple
chuncks for $3.25, then how many can
you buy with $19.50?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 12-12-2020

Step-by-step explanation:

3.25÷2=1.625

19.5÷1.625=12

Answer Link

Otras preguntas

internal membrane system that helps make proteins ...
What developments in the late 1880s and mid-1890s demonstrated the increasing interest of the United States in Latin America?
As an object’s temperature increases, the ____________________ at which it radiates energy increases.
Macy has completed 78% of the 50 questions on the test.how many questions has Macy completed
Which of the following elements will most easily lose its electrons to fluorine to form a salt? A Na B Al C S D Ar
how do you say "the golden one" in spanish
3. What can you use to measure area? Include examples please
Can 1.105263157894737 Be Put Into Fraction Form?
Find the surface area of a cylinder with a diameter of 34 and height of 10. Use 3.14 for π. Round your answer to the nearest tenth.
how to factor 8x^3-216