joseeeparocua20
joseeeparocua20
12-12-2020
Mathematics
contestada
Helpppppppppppppppppppppp
Respuesta :
trashandrats
trashandrats
12-12-2020
Answer:-4
Step-by-step explanation:
Answer Link
mikaylarenee9
mikaylarenee9
12-12-2020
Answer: -4
Why?
Slope=rise/run
I started at the point (0,-3) and went up to find the next point the line goes directly though which is (-1,1) you go up 4 and to the left 1 which makes it -4
Hope this Helps :D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
During the Song dynasty, a change in the ______ system left many peasants struggling for survival, and many went from owning land to renting, or even becoming l
Issac made a mistake in his checkbook. he wrote a check for $8.98 to rent a video game but mistakenly recorded it in his checkbook as an $8.98 deposit. represe
write 98765000000 in scientific notation.
One adult and 10 children are in an elevator. If the adult's weight is 4 times the average (arithmetic mean) weight of the children, then the adult's weight is
how do i divide 806 by 9
who led the solidarity movement in Poland
The text below was written in 1918: "Your Honor, years ago I recognized my kinship with all living beings, and I made up my mind that I was not one bit better t
Which term refers to Spanish-speaking Californians who raised cattle on land that had once belonged to Catholic missions? A. anglos B. haciendas C. rancheros D.
Which is a better deal for a package of soap? a.) $5.75 for 14oz of soap b.) $5.50 for 13oz of soap c.) $3.45 for 3.5oz of soap d.) $ 5.25 for 12oz of soap
Can we forge against these enemies a grand and global alliance, North and South, East and West, that can assure a more fruitful life for all mankind? What does