Slimebih249 Slimebih249
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you made 3 lawns and made 25.50 how much per lawn

Respuesta :

Sumikkogurashi
Sumikkogurashi Sumikkogurashi
  • 12-12-2020

Answer:

$8.50 per lawn

Step-by-step explanation:

25.50/3 = 8.50

Hope this helps!       :3

plz mark as brainliest!

Answer Link
nundhusb
nundhusb nundhusb
  • 12-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

25.5 divided by 3 is 8.5

Answer Link

Otras preguntas

How would I solve this? (I just started learning about circuits).
True or false Judaism became much later than Islam
if a pound of turkey costs $0.72, how much will q pounds cost?
In interval notation, 1
Why might the artist want to capture this particular scene? A. The court case would only impact a small amount of people. B. The court case involved important i
1. Label each of the organs at the end of the supplied leader lines
6. (a) Substance V is not normally present in the urine. Does this prove that it is neither filtered nor secreted?
Solve the inequality below for g. -10g + 4 < 9 - 159 A. IS B. 5 > 1 C. g <1 D. § 2 - 3 Reset Submit
Need help with this plz
PLS HELP ASAP NO LINKS PLS Give 3 characteristics of Biogeochemical cycle and 3 characteristics of dentrification.