itsmadison111
itsmadison111 itsmadison111
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

cami bought a pack of 6 books for $18.48. what was the unit price

Respuesta :

TehGOD
TehGOD TehGOD
  • 11-01-2021

Answer:

$3.08

Step-by-step explanation:

To find the units price you would just divide $18.48 by 6 which gives you $3.08

Answer Link
aidenboy720
aidenboy720 aidenboy720
  • 11-01-2021
$3.08 per hour if thats the question
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
How do you find the perimeter of a dented square?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar.  She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?