khloe63
khloe63 khloe63
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

At Shop Wildcat, 2 pounds of crawfish costs $6. At Shop Mustang, 5 pounds of crawfish costs $15. Jacoby says the cost per pound is the same at both
shops. Is Jacoby correct? Explain your reasoning.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2021

Answer:

isolating the constant 1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank: 2(12x - 9) = 24x__
Once Mia knows what her topic is, she should next focus on O finding her sources O setting up her schedule. O setting research goals O writing her questions,
Please Help Label the diagram
GenAlex Medical, a leading manufacturer of medical laboratory equipment, is designing a new automated system that can detect normal levels of dissolved triiodot
can you pass the 9th grade with 4 Ds 2 Cs and 1 F :(
what is the row of sum 8192 in Pascal's triangle?​
why you can't wash your hair, drink cold water, eat ice cream or play sport during menstruation?​
33. Rewrite the following sentence in the imperfect. Nous parlons au téléphone. I
if three angles of a hexagon are each x° and each of the other is 1/2 times x° find the angles​
what hair dyes can i buy for these colors​