Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3. How many packages of blueberries can you buy for $9?

Respuesta :

Vincentstewarty Vincentstewarty
  • 11-01-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many moles are in 3.25 x 1025 molecules of H2O?
What does 49/100 + 4/10 equal
Explain the effect of a lack or shortage of entrepreneurs on the Economy​
There are 120 children at a school assembly. 15 are 3rd graders; 45 are 4th graders; and 60 are 5th graders. Each student has entered their name in a drawing f
Mr. Gurney purchased 3 dozen eggs for $5.73. How much would it cost to buy 5 dozen eggs? Please tell me how to solve this and the answer :)
Which organ is most directly involved in the excretion of waste products? Please help
what is velocity , plz answer ❤️​
Calculate the molality of a solution containing 15.0 g of ethylene glycol (C2H6O2) dissolved in 145 g of water.
Which statement is true? A: - 16/6 is equivalent to 8/3 because 8/3 x -2/-2 = - 16/6 B: 3/5 is equivalent to - 9/15 because 3/5 x 3/3 = - 9/15 C: 20/6 is equiva
According to British thinkers during this period, historical painting was the highest genre of painting. True False