david01shapiro
david01shapiro david01shapiro
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?

Respuesta :

kobrhpsgeutwkwxawb kobrhpsgeutwkwxawb
  • 11-01-2021

Answer:

5 dollars

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

5 Points Which of the following statements regarding nonwhite students in California is true? O A. They were allowed to be taught by non-certified teachers only
Explain why the German system of government was undemocratic and unfair in reality
How do the differing points of view of Toby and his mother affect the story?
how do you write these equations in slope-intercept form y+1=2x-3 ,2x-3=y+1 , 2y+2=4x-6. Are they the same or different?
mass: 21 g volume:7cm3 density.
This is Canada's western-most province, and is named for an English Queen.
A motorist paid $26.50 for 10 gallons of gas and 2 quarts of oil. Another motorist paid $23.58 for 8 gallons of gas and 3 quarts of oil. Find the cost of 1 gall
Pizz Piz large ch add it add 2 15. MP Use Math Tools Pizza Palace charges $x for a large cheese pizza and an additional fee based on the number of toppings orde
Which diagram best explains a cause and effect relationship that has shaped us politics
IN NEED OF HELP PLEASE !!! ALSO EXPLAIN PLEASE