jamaiz1999 jamaiz1999
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

Helppppppppppppppppppppppp

Helppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

Ferrari812
Ferrari812 Ferrari812
  • 12-01-2021

Answer:

24/6 x 10 the second option.

Step-by-step explanation:

First of all you have to find the cost of one, so divide 24 and 6 which gives you 4. The multiply by 10 to find the total cost which is $40.

Answer Link

Otras preguntas

A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
two methods of active transport
What's breed of given cat???Check attachment
on sara's computer, 3/8 of the hard drive is files. Of the files, 1/6 are games . What part of the hard drive is games?
10u + 7 = 8 ( 2u - 4 ) - 9
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
36 is _______% less than 60?
What's breed of given cat???Check attachment