aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

I give brainiest!!! Find the area of that sector. Show work.
Which food is actually a fruit, but used as a vegetable for culinary purposes?A. peasB.cabbageC.tomatoD.carrot​
On a number line what is the distance between -3/7 and -2/3 ? 23/21
Which best describes the storage of the genetic code? A. A gene is a segment of DNA, a condensed DNA molecule makes up a chromosome, a chromosome is inside a nu
The original value of an investment is $4500 In the value increases by 12% each yearWriting use an exponential growth function To find valueOf the investment af
simplify the square root of -1 minus the square root of of -36
How does ionization energy determine the bonding behavior of an element?
[tex] \frac{2}{3}z + 1 = 13 [/tex]​
Which detail best supports the central idea that Edmund does not get along with
what is the number halfway between 6 and 128