grahamjayden451 grahamjayden451
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fruit bars are on sale for a limited time! Four fruit bars cost Emmie only $3. how much did each fruit bar cost ? Explain

Respuesta :

yadira08saa
yadira08saa yadira08saa
  • 13-01-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation: you have to do 3 divided by 4 which gives you 0.75. To make sure your answer is right, you do 0.75 x 4 = 3

Answer Link
laryajos
laryajos laryajos
  • 13-01-2021

Answer:

Each fruit bar cost $0.75

Answer Link

Otras preguntas

Phillip bought apples from the grocery for $2.20 per pound. If he bought 2.5 pounds of apples on Monday and 1.2 pounds of apples on Tuesday, how much did he sp
What is -3/8 divided by -6/7? Help quick please
Is (1,-3) is a solution of the equation 8p-2q=14?
you get 17 out of 22 correct on a math test what is your percent of correct answers
How to calculate the circle area?
A restaurant sells 330 sandwiches each day. For each $0.25 decrease in price, the restaurant sells about 15 more sandwiches. How much should the restaurant char
Greenfield most likely uses nonstandard English in “Harriet Tubman” to
what is apples here in this next thing
which of the following statements is true? a. a 30 year fixed mortgage will always result in the lowest payment b. you must have atleast a 20% down payment to
53% of what number is 384