deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

A shelf can support 3 and 3/4 pounds . If a book weights 3/8 of a pound, how many books can the shelf hold?
What is P.E.M.D.A.S?
Which answer choice does not contain any punctuation errors? A. "In Japan," said Ms. Carson, "kites are flown as part of a festival in May." B. Patrick contribu
What is the ratio 15 to 35 written as a fraction in lowest terms? A. 1/3 B. 3/7 C. 3/5 D. 5/7
how does euglena resemble a plant cell?
erratic : irregular :: A. ambient : cloudy B. telepathic : thoughtful C. deviant : abnormal D. transitive : past
27 divided by -3 simplified
What is the layer of the sun from which energy escapes into space?
what is 7/20 written as a decimal
Facing It by c.safos He set his face away from the eclipse, his eyes seeking their way to a place where the sun does not see. In the distance, the wheat waved a