mahimaaa
mahimaaa mahimaaa
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 25 fl. Oz. Of detergent or 12.60 for 90 fl. Oz. Which is the better buy?

Respuesta :

emmatrejo
emmatrejo emmatrejo
  • 11-02-2021
3.75 for 25 because its 6.66666 instead of 7.14
Answer Link
tuckangel6
tuckangel6 tuckangel6
  • 21-02-2021
12.60 for 90fl I think
Answer Link

Otras preguntas

If the amount of uncollectible account expense is overstated at year enda. net income will be overstated.b. stockholders' equity will be overstated.c. Allowance
solve the equation using mental math. r ÷ 6 =6 A. 38 B.12 C.42 D.36
Procter & Gamble, the maker of Crest brand toothpaste, has modified this brand to include whiteners. To encourage consumers to adopt this brand, P&G gav
U HUCUS 13 HUU 15. The nucleus of an atom is a. the central core and is composed of protons and neutrons b. positively charged and has more protons than neutron
Tiffany is planning a vacation. The hotel costs $60 per night and her flight costs $220. Tiffany has $600 dollars to spend on the vacation. Given her budget
Why is Telemachus upset about the suitors staying in his house?
4. The endpoints of a diameter are R(0,-2) and S(6,-4). Find the center of the circle.
The hypotenuese of an isosceles right triangle is 13 inches. The midpoints of its sides are connected to form an inscribed triangle, and this process is repeate
How many islands are in the state of Hawaii? 122 622 221 610
How many terms are in the expression? 2x + 4y - 3 A) -3 B) 2 C) 3 D) 4